Hoe heb je besloten accountant te worden? Was er een doorslaggevend moment?

"Van jongs af aan was ik geïnteresseerd in getallen, rekenen en de (vis)boekhouding met mijn vader doen. Op school bleek ondertussen dat rekenen het vak was waarop ik goed scoorde. Na de middelbare school was hbo bedrijfseconomie voor mij een logische keuze. Als gevolg van een verdere kennismaking met vakken zoals boekhouden en auditing begon het accountantsberoep te leven en ging ik beide opleidingen, bedrijfseconomie en accountancy, combineren. Na een eerste stageperiode bij een accountantskantoor was het voor mij duidelijk: Dit wil ik ook gaan doen!"

Hoe is het voor jou om de beroepseed af te leggen?

"Het afleggen van een eed om mijn beroep uit te oefenen is iets wat ik niet dacht ooit mee te maken toen ik startte met de studie bedrijfseconomie in Leeuwarden. Toen de eed werd geïntroduceerd binnen het accountantsberoep had ik niet meteen de overtuiging dat dit veel met mij ging doen. Dit komt doordat ik mij als persoon altijd zeer nuchter opstel. Uiteindelijk is het afleggen van de eed een kers op de taart die je niet meer gaat vergeten. Het moment van uitspreken van de belofte is iets bijzonders, waarvoor ik ontzettend dankbaar ben om meegemaakt te hebben."

Waar werk je en wat is je functie daar?

"Ik startte na het hbo bij Omnyacc Accountants op de vestiging in Leeuwarden. Hier werk ik als relatiebeheerder c.q. controleleider in zowel de samenstel- en adviespraktijk als in de controlepraktijk."

Wat maakt het bijzonder om daar te werken?

"Omnyacc is op totaalniveau een middelgrote accountantsorganisatie met een gezonde omvang en een hoge mate van kennis in huis. Dit maakt de basis, met name gericht op opleiding en kwaliteit, van de dienstverlening zeer sterk. Op de vestiging Leeuwarden, waar ik voornamelijk werkzaam ben, is de sfeer ontzettend goed, is er erg veel persoonlijke aandacht en onderlinge betrokkenheid en krijg ik alle ruimte om mijzelf te zijn. Dit maakt het persoonlijke gevoel en de binding die ik heb met de organisatie en met mijn collega's zeer sterk. Samengevat is het een organisatie waar ik mijzelf thuis voel. Dit is naar mijn mening de optimale werkomgeving."

Heb je een specialisatie of zijn er thema's waarin je je bijzonder interesseert? 
"Binnen de samenstel- en controlepraktijk van Omnyacc werk je per definitie met een zeer diverse klantportefeuille en groep collega’s. Dit maakt de werkomgeving zeer dynamisch en uitdagend. Familiebedrijven hebben mijn bijzondere interesse. Een onderneming van assurance dan wel van advies voorzien is uitdagend, maar een onderneming onder leiding van familie wordt veelal gedreven met een hoge(re) mate van emotie. Emotie en ondernemen maakt de meest mooie en uitdagende combinaties."