Met ruim achthonderd bezoekers in een uitverkocht AFAS-theater, meer dan driehonderd live online deelnemers en 45 sprekers, mag gesproken worden van een geslaagde Accountantsdag 2023. 

Ochtendsessie

Het programma van de Accountantsdag stond tijdens de plenaire ochtendsessie met name stil bij het centrale thema 'Zeker in deze tijd'. NBA-voorzitter Kris Douma ging bij de opening in op het kort ervoor verschenen slotrapport van de kwartiermakers, wat hij zag als een "kritische aanmoediging" voor het beroep.
ABN-AMRO-hoofdeconoom Sandra Phlippen sprak tijdens de ochtendsessie over de transitie naar een duurzame samenleving en de kosten die daarmee gemoeid zijn. Samen met historicus en oud-Kamerlid Arend Jan Boekestijn besprak zij, onder leiding van dagvoorzitter Rens de Jong, daarna de geopolitieke situatie. 
Kwartiermakers Marlies de Vries en Chris Fonteijn gaven een toelichting op hun bevindingen, zoals gepresenteerd in hun slotrapportage op 21 november. AFM-bestuurslid Hanzo van Beusekom pleitte voor "onderhoud" aan het beroep, als antwoord op de kritiek vanuit de samenleving.

Middagsessie

Bestuurder, internist en hoogleraar geneeskunde Marcel Levi onderstreepte tijdens de plenaire middagsessie het belang van specialisatie, ook voor het accountantsberoep. In een discussie met drie jonge accountants ging het daarna onder meer over cultuurverandering en het vieren van successen. 

Terugkijken en foto's

De plenaire ochtend- en middagsessie van de Accountantsdag zijn terug te kijken via het YouTube-kanaal van de NBA. Bekijk hier de foto's.