COPRO zoekt oplossing voor knelpunten in BFT Circulaire 2025
De werkgroep COPRO heeft het Bureau Financieel Toezicht (BFT) benaderd naar aanleiding van meerdere vragen over de recent uitgebrachte Circulaire 2025. Deze circulaire, gepubliceerd op 3 februari 2025, informeert notarissen en accountants over de procedure voor het indienen van de jaarcijfers over 2024 en de kwartaalcijfers over 2025.
In de circulaire beschrijft het BFT de werkzaamheden die accountants moeten uitvoeren volgens artikel 2, lid 4 van de Regeling op het notarisambt (Rna). Daarbij wordt verwezen naar een opdracht op basis van Standaard 4400 (overeengekomen specifieke werkzaamheden). Echter, volgens deze standaard mag een accountant geen oordeel of conclusie geven, terwijl de gevraagde werkzaamheden dit wel vereisen. Dit is in strijd met de standaard en leidt tot een probleem in de uitvoering.
De werkgroep COPRO wil samen met het BFT naar een oplossing zoeken, bijvoorbeeld door een accountantsprotocol op te stellen waarin passende werkzaamheden worden vastgelegd. Volgens de regelgeving moeten notarissen hun jaarcijfers en de bijbehorende rapportage binnen vier maanden na het einde van het boekjaar indienen bij de toezichthouder. De werkgroep COPRO heeft daarom verzocht om uitstel voor het indienen van het accountantsrapport totdat er een passende oplossing is gevonden voor deze kwestie.