De resultaten van de ledenenquête zijn bekend
NBA-leden kiezen onderwerpen tweede NBA verenigingsconferentie 16 juni 2025
Ruim 100 NBA-leden hebben circa 300 onderwerpen aangedragen voor de tweede NBA verenigingsconferentie op 16 juni a.s. van 13.15 – 16.00 uur bij InnStyle in Maarssen. De vier onderwerpen met de meeste stemmen zijn bekend.
Vier onderwerpen
- Artificial intelligence: black box of deugdelijke grondslag?
- Behoud Young Profs: aantrekkelijkheid openbaar beroep
- Rechte rug: cultuur, ethiek, gedrag en een ondersteunende morele infrastructuur
- Permanente educatie: thema's 2026-2028 en NBA-ondersteuning
De komende maanden bereiden vier werkgroepen deelsessies voor de tweede verenigingsconferentie voor. Zodra meer bekend is over de samenstelling van de werkgroepen en nadere invulling van bovenstaande onderwerpen volgt verdere berichtgeving.
Een van de eerste producten betreft een nog op te stellen position paper waarin de werkgroepen aangeven wat ze concreet willen bereiken tijdens de deelsessie. Leden kunnen aan de hand van dit stuk bepalen welke deelsessie ze willen bijwonen en willen meepraten.
Uitslag ledenenquête
Bij de open vraag over mogelijke onderwerpen gaf een meerderheid van de leden 'Artificial Intelligence' en 'aantrekkelijkheid van het beroep' als belangrijkste onderwerp aan. Deze onderwerpen scoorden ook hoog bij de vervolgvraag waar leden twee onderwerpen konden aankruisen. Dit leverde het volgende beeld op:
